Podręcznik do historii zrozumieć przeszłość 3 to przykład świetnie opracowanej książki. I choć książka przeznaczona jest dla klas o zakresie rozszerzonym, to lektura posłuży równie dobrze jako atrakcyjny tekst dla każdego miłośnika historii. A to dlatego, że mało w tym podręczniku stricte podręcznikowej i surowej formy, a więcej podejścia z perspektywy pasjonata. Na czym to polega?

Opowiadanie z zaangażowaniem

zrozumieć przeszłość 3 (duży wybór na stronie www.taniaksiazka.pl) jako podręcznik musi spełniać wymogi podstawy programowej. Dlatego też został podzielony na specjalne kategorie, które segregują wiedzę, jaką zdobędzie uczeń w trzecim roku swojej nauki. Poza tym jednak w podręczniku dominuje prosty i zachęcający do dalszego czytania styl, w którym na pierwszy plan wychodzi zaangażowanie autorów. Czuć, że jest to książka napisana przez pasjonatów, którym zależało na tym, aby pasję do historii przekazać dalej. Co rusz natrafiamy tu na oryginalne ciekawostki, nawiązania do współczesnej rzeczywistości, wycinki z dzienników władców i wiele innych. Dzięki temu przeprawa przez historię świata staje się o wiele przyjemniejsza i po prostu lżejsza.

Przygotowanie na najwyższym poziomie

Jak zainteresować ucznia z pozoru nudnym tematem? Przedstawić mu go w taki sposób, aby ten wydał mu się interesujący. Pomóc w tym mogą selektywnie dobrane ciekawostki z danego okresu historycznego czy kontrowersje z życia władcy. Autorzy Zrozumieć przeszłość 3 pokazują, że wzbudzenie ciekawości w nastolatku wcale nie jest takie trudne i skomplikowane.

Podręcznik do historii dla klas trzecich liceum i technikum Zrozumieć przeszłość 3 to:

– skupienie się na zakresie wiedzy historycznej z przedziału 1815-1939,

– zakres rozszerzony (większa ilość informacji i bardziej szczegółowe dane),

– doskonała pomoc w przygotowaniu do matury z historii,

– materiał przedstawiony jest chronologicznie,

– podręcznik powstał na podstawie aktualnej podstawy programowej,

– atrakcyjna forma i zaangażowana treść,

– liczne wskazówki i oryginalne zadania.